Přidat komentář

Vozíky rikše konečně v Brně

Lidé mohou rikše používat stejně jako taxi - pro přepravu z bodu A do bodu B. Turista si sám zvolí trasu - to, co chce vidět. Využívanější je okružní turistická jízda po nejvýznamnějších památkách v Brně. Již brzy se můžeme těšit na audio-průvodce, který zpříjemní cestu a upozorní na důležitá fakta.

rikše

Společnost City Taxi Brno v rámci podpory městské dopravy a turismu v Brně přichází se zcela novou službou. Jsou jimi turistické vyhlídkové jízdy městem v rikšách.

Turistické okruhy s výkladem i po vlastní ose

1. Okruh po historickém centru

Co navštívíte: Náměstí Svobody, Šilingrovo náměstí, Zelný trh, Římské náměstí, Katedrála sv. Petra a Pavla.
Předpokládaná doba jízdy: 1 hodina
Cena: 300 Kč

 

2. Okruh po historickém centru a na Hrad Špilberk

Co navštívíte: Náměstí Svobody, Šilingrovo náměstí, Zelný trh, Římské náměstí, Katedrála sv. Petra a Pavla, Hrad Špilberk
Předpokládaná doba jízdy: 80 minut
Cena: 400 Kč

 

3.Trasa dle zákazníka:

Cena: 50 Kč / 10min

rikše

Kde na rikše narazíte?

Se žlutými vozíky společnosti City Taxi Brno se můžete setkat na Šilingrově náměstí nebo v garážích pod Janáčkovým divadlem.

 

Co jsou to rikše?

Prakticky ve všech významných turistických metropolích můžeme na ulici narazit na rikše. Jedná se o speciální vozíky za kolo, které jsou tažený cyklisty. V Indii rikše jezdí zcela běžně jako náhražka taxi. V západních zemích se rikše používají jako atrakce pro turisty.
Ti mají ve vozíku skvělý výhled. Cesta je na rozdíl od přepravy vyhlídkovým autobus či autem pomalejší. Díky tomu si může turista ve městě vše důkladně prohlédnout. Další výhodou je i to, že s rikšou můžete vjet do zón, které jsou pro automobily zakázány. Rikša je dle zákona totiž považována za kolo.

 

CAPTCHA
Tato otázka slouží k tomu, abychom otestovali, že nejste spamovací robot.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.