Přidat komentář

Taxi vs. autopůjčovna

Zdravíme vás po Vánočním lenošení! V minulém článku jsme prozkoumali rozdíly mezi carsharingem a taxi službami, dnes se podíváme na půjčovny aut. Udělali jsme průzkum stránek několika brněnských autopůjčoven a sepsali jsme pro vás tento text, který vám pomůže při rozhodování, je-li pro vás vhodnější auto si vypůjčit nebo využít taxi služeb.

Nejprve porovnejte vlastní osobnost a preference s tímto profilem ideálního zákazníka půjčovny aut:

Je to zaměstnaný flegmatik s vysokoškolským vzděláním, který se vyžívá v dlouhých textech. Vyřizování smluv je jeho hobby. Bez svého hustě popsaného diáře nikdy nevychází z domu. Zároveň je to dobrodruh, jenž miluje výzvy v podobě překonávání stresových situací. Pro případ nezdaru má na kontě finanční rezervu.

Našli jste se? Tak tedy neváhejte a skočte do autopůjčovny. U nás v City Taxi Brno vás totiž čeká jen klidná jízda bez zodpovědnosti za vůz, bez stresu a papírování.
taxi

Odpovídáte-li uvedenému profilu zákazníka autopůjčovny, jistě vás potěší tyto body:

1) Máte možnost důkladně prostudovat rozsáhlé smluvní podmínky (doporučujeme alespoň 3x). Většinou je naleznete na stránkách půjčoven. Také si zařádíte při papírování. A když budete chtít auto používat delší dobu, než bylo původně sjednáno, dostanete jako bonus další smlouvu k podpisu! Třešničkou na dortu je pak předávací protokol.

2) Procvičíte paměť! Čekají vás rozmanitá cvičení na vyhledávání a zapamatování informací – například jaké nájemné, poplatky, pokuty a zálohy kdy zaplatíte, komu, kdy a kde musíte odevzdat auto, v jakém stavu a s jakým množstvím a typem natankovaného paliva máte auto předat, co si můžete a nemůžete pustit v autorádiu, komu, kdy a v jaké formě hlásit škrábnutí na autě, zda můžete vůbec dát opravit poškozené auto, komu (ne)smíte hlásit krádež auta, v jakém rozsahu uhradíte škodu v případě nehody… Doporučujeme pořídit si blok na poznámky a sadu zvýrazňovačů.

3) Objeví se spousta termínů, které si můžete zapsat do diáře. Náš tip – zjistěte si, zda je vaší povinností přistavit auto k technické kontrole, kdy a kde to musíte udělat a kolik dní předem musíte nahlásit, že auto ke kontrole přistavíte.

4) Motivace ke studiu – pokud něco spletete, váš účet si odlehčeně poskočí.

Přejeme příjemné studování a spoustu dobrodružství s dobrým koncem příznivcům autopůjčoven.
A na všechny ostatní se těšíme v pohodlí našich antistresových taxi vozů!

CAPTCHA
Tato otázka slouží k tomu, abychom otestovali, že nejste spamovací robot.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.